bonusiak.pl

Bonusiak – biznes, finanse, dom, uroda i lifestyle

Co pokaże USG w 7 tygodniu ciąży
Lifestyle

Co pokaże USG w 7 tygodniu ciąży

Jeśli nie dostałaś miesiączki lub masz specyficzne, typowe dla ciąży dolegliwości to ultrasonografia we wczesnej ciąży pozwoli Ci na zbadanie Twojego dziecka i jego rozwoju. Jeśli jesteś bardzo szczupła, to jesteś w stanie dostrzec małe wybrzuszenie poniżej pępka. Z reguły brzuch jest wyraźnie widoczny dopiero w 12 tygodniu ciąży. Wiele kobiet w ciąży nie pragnie niczego więcej niż małego brzuszka, ale brzuch nie będzie jeszcze widoczny w 7 tygodniu ciąży, zwłaszcza przy pierwszym dziecku. Waga pewnie też jeszcze nie pokaże większych różnic w wadze. Niemniej jednak, weź taśmę mierniczą i zmierz się wokół swojego brzucha już w 7 tygodniu ciąży. Najlepiej jest zmierzyć się na wysokości pępka i zanotować swój aktualny obwód.

USG dopochwowe

Fale ultradźwiękowe muszą przebyć niewielką odległość, dzięki temu macica i jajniki są oceniane bardzo dokładnie. USG dopochwowe gwarantuje kontrastowe obrazy do 12 tygodnia.

Co można zauważyć w 7 tygodniu ciąży?

Mierząc długość wierzchołka zarodka, ginekolog może bardzo precyzyjnie określić wiek ciążowy, ponieważ we wczesnej ciąży wszystkie dzieci rozwijają się w tym samym tempie. Może to spowodować nowe i dokładniejsze określenie daty urodzenia niż po pierwszym dniu ostatniej miesiączki. Za pomocą sprzętu o wysokiej rozdzielczości, który zazwyczaj nie jest dostępny w gabinecie, specjalista ultrasonografista może ocenić rozwój zarodka na wczesnym etapie, np. od 6 tygodnia ciąży, czynność serca dziecka, czynność serca jest najważniejszą oznaką nienaruszonej ciąży oraz wykrywa ruchy embrionów od 6. do 7. tygodnia ciąży.

Przede wszystkim, 7 tydzień ciąży to tworzenie się pierwszych narządów Twojego dziecka i rozpoczynanie budowy chrząstek przyszłych kości. Rozwijają się również palce i rysy twarzy, które można zobaczyć na pierwszym zdjęciu USG. Rozwój dziecka od 7 tygodnia przebiega coraz szybciej. Do tej pory maluch mierzy od 2,5 do 7 milimetrów. Tworzą się większe narządy, jak również mózg i rdzeń kręgowy. W 7 tygodniu jego głowa jest nieproporcjonalnie duża w stosunku do ciała i taka pozostanie przez długi czas. Ponadto, tylna część głowy rośnie szybciej niż przednia. Jeśli spojrzysz na swoje zdjęcie USG to główka Twojego dziecka jest pochylona do przodu. W 7 tygodniu ciąży charakterystyczne jest istnienie ogona embrionalnego, ale od 8 tygodnia ciąży następuje jego regres.

W 7 tygodniu ciąży kształtują się również narządy trawienne i powstają małe oskrzeliki do płuc. Wątroba uformowała się i produkuje już czerwone krwinki. Pod skórą widoczne są małe naczynia krwionośne. Teraz rozwijają się również pierwsze rysy twarzy: W oczach tworzą się małe wgłębienia, a usta i język zaczynają się rozwijać. Wokół małego ciała rozwija się delikatna, cienka warstwa skóry. Na końcu ramion tworzą się zaczątki dłoni.

Artykuł sponsorowany