bonusiak.pl

biznes, finanse, dom, uroda i lifestyle

jaki krem wybrać do opalania
Uroda

Jaki krem wybrać do opalania?

Czy wiesz, jaki krem z filtrem będzie dla Ciebie najlepszy? Czy codziennie trzeba ich używać? Skóra twarzy jest szczególnie narażona na działanie promieni słonecznych, które powodują proces fotostarzenia się skóry. Zobacz, jak chronić wrażliwą skórę twarzy.

Co wiemy o fotostarzeniu się skóry?

Na początek warto wspomnieć, że promieniowanie słoneczne jest odpowiedzialne za 80% oznak starzenia się. Wiele osób mylnie sądzi, że starzejąca się skóra to głównie upływ czasu i geny. W rzeczywistości jednak to ochrona przed słońcem jest najważniejszym zadaniem dla każdego z nas. Jakie zadania pielęgnacyjne mają osoby do 25 roku życia? Są to głównie nawilżanie skóry i właśnie ochrona słoneczna. Promienie ultrafioletowe wnikają głęboko w warstwy skórne i aby się chronić, należy używać kremów z filtrami. Co się dzieje, gdy zaniedbujemy ochronę słoneczną? Narażamy się na poparzenia słoneczne, przyspieszamy proces starzenia się skóry i zwiększamy ryzyko powstania chorób skóry. Fotostarzenie się skóry to jej degeneracja, która ma nieodwracalne skutku. Na szczęście, można ją zniwelować, dzięki odpowiedniej ochronie przed słońcem.

Czy trzeba stosować krem z filtrami przy każdym wyjściu na słońce?

Większość osób używa kremów z filtrem tylko wtedy, gdy spędza na słońcu więcej czasu. Są to takie czynności jak opalanie się na leżaku lub na ręczniku, czy nawet na balkonie. Jednak czy tylko wtedy powinno się stosować ochronę uv? Niestety jest zupełnie inaczej, bo już 20 minut opalania bez filtrów, prowadzi do uszkodzeń skóry. Zwykle wyjście do sklepu czy pieszo do pracy bez filtra, może być zatem już szkodliwe. Przy każdym opalaniu się, należy używać kremu z filtrem i to najlepiej wyższym niż się zaleca. Dla kogo jest spf 50? Tak naprawdę dla każdej osoby, która nie chce opalać twarzy, bo zdaje sobie sprawę ze skutków opalania. Osoby o jasnej karnacji także powinny używać najwyższych filtrów, aby całościowo chronić się przed słońcem. Na początek sezonu taki krem będzie idealny, bo skóra ma szansę stopniowo przyzwyczaić się do słońca na wysokich filtrach.

Kiedy stosować krem do opalania do twarzy?

Wiele kobiet zastanawia się, kiedy stosować krem z filtrem na twarz. Czy robić to przed nałożeniem kremu nawilżającego, czy też tuż po całej pielęgnacji? Odpowiedź jest prostsza niż się wydaje, bo można kupić krem nawilżający, który już zawiera filtry UV. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie lubią nakładać na siebie zbyt wielu kosmetyków. Poza tym w ten sposób, nie zapomnimy o kremie z filtrem, bo nasz krem nawilżający, który nakładamy codziennie rano, zawiera już potrzebne filtry. Codziennie robisz makijaż i używasz podkładu lub fluidu? Na to też jest rozwiązanie, bo niektórzy producenci kosmetyków do twarzy oferują kremy nawilżające w postaci fluidu z filtrami UV. Jeśli zależy ci na całościowej ochronie twarzy, Zwróć uwagę na to, aby krem zawierał aktywne składniki nawilżające i przeciwzmarszczkowe, a także filtry UV. Codzienna pielęgnacja twarzy to nie tylko kuracja przeciwzmarszczkowa i nawilżająca, ale przede wszystkim ochrona przed słońcem. To właśnie ono jest odpowiedzialne za większość oznak starzenia się, jakie widać na naszej twarzy.

Materiał zewnętrzny