bonusiak.pl

biznes, finanse, dom, uroda i lifestyle

ściana z lameli
Dom

Ściana z lameli – Dlaczego warto?

Osoby, które są na etapie urządzania własnego mieszkania bardzo często poszukują rozwiązań, które będą nie tylko dekoracyjne, ale także nowoczesne i praktyczne. Hitem ostatnich miesięcy są lamele na ścianie, które stanowią niepowtarzalny element zdobniczy.

Ściana z lameli – czym jest?

Wiele osób słyszących hasło drewno na ścianach od razu ma skojarzenia z czasami prl-u. Na szczęście, ściana z lameli nie ma nic wspólnego z popularną w tamtych czasach boazerią. Są to pionowe listwy, które wyróżniają się minimalistycznym designem, a jednocześnie bardzo nowoczesnym wyglądem. Nadają one wnętrzu trójwymiarowego kształtu, a także mają bardzo szerokie możliwości zastosowania. Z racji tego, że lamele mają bardzo prostą formę, bez żadnego problemu można dopasować je do każdego rodzaju wnętrza. Ściana z lameli jest więc doskonałym rozwiązaniem nie tylko do domu czy mieszkania, ale także do lokali usługowych czy też hoteli.

Dlaczego lamele są tak popularne?

Zastosowanie drewna we wnętrzu to rozwiązanie, które dodaje mu ponadczasowej elegancji, a także nowoczesności. Ściana z lameli nie sprawia jednak, że pomieszczenie staje się surowe i bezosobowe – wręcz przeciwnie, dodaje mu ciepła i uroku. Warto podkreślić, że lamele doskonale komponują się zarówno z farbami, jak i tapetami. Ściana nie musi być nimi pokryta na całej powierzchni – równie dobrze można położyć je na wybranej jej części.

Warto podkreślić, że lamele drewniane mają zaletę, o której niewiele osób wie. W dużych pomieszczeniach rozpraszają i pochłaniają dźwięk, który pochodzi z pogłosu. Dlatego też fantastycznie sprawdzają się na otwartych przestrzeniach, gdzie mają szansę wykazać swoje właściwości akustyczne, a przy okazji dodają uroku i przytulności.

W jaki sposób montuje się lamele ścienne?

Ogromną zaletą lameli jest to, że są bardzo proste w montażu. Nie wymagają wiercenia dziur w ścianach, toteż nie trzeba obawiać się o duży bałagan. Dzięki lamelom można odświeżyć i urozmaicić wnętrze zaledwie w kilka chwil, bez przeprowadzania dużych prac remontowych.

Lamele montowane są do ściany przy pomocy taśmy bądź też kleju. Bez żadnego problemu można zrobić to na własną rękę. Co ciekawe, nic nie stoi na przeszkodzie, by lamele montować poziomo. W celu uzyskania najlepszego efektu wizualnego zaleca się, by odległości między nimi wynosiły około 3 cm.

Jaki kolor lameli wybrać?

Lamele występują w najróżniejszych kolorach i odcieniach, dlatego gwarantują bardzo szerokie możliwości aranżacyjne. Przede wszystkim, powinny one kontrastować z kolorem ściany, dzięki czemu będą wyeksponowane w należyty sposób. W nowoczesnych wnętrzach doskonale sprawdzą się jasne, jednolite lamele. Z kolei lamele w ciemnym, nasyconym kolorze będą świetnym wyborem do klasycznych, urządzonych w tradycyjnym stylu pomieszczeń.

Podsumowując, każda osoba, której zależy na oryginalnych, ale jednocześnie ciepłych i klasycznych wnętrzach, powinna rozważyć montaż ściany z lameli, która z pewnością stanie się przyciągającym wzrok elementem wyposażenia.