bonusiak.pl

biznes, finanse, dom, uroda i lifestyle

Skuteczny handel kontraktami CFD
Biznes

Skuteczny handel kontraktami CFD

Kontrakty na różnice kursowe czyli popularne CFD umożliwiają czerpanie potencjalnych zysków ze zmian w cenach aktywów bazowych, zarówno w przypadku rosnących, jak i spadających cen, bez konieczności fizycznego posiadania takich aktywów. Handel CFD w ostatnich latach stał się wyjątkowo popularny, ale warto pamiętać, że niesie on ze sobą duże ryzyko. Sprawdź zatem jak można zwiększyć swoje szanse na udaną inwestycję za pomocą kontraktów CFD.

Bądź świadomy swoich decyzji

Zanim z powodzeniem zasiądziesz do handlu kontraktami CFD, musisz koniecznie zbudować swoją wiedzę i poprzeć ją doświadczeniem. To niezwykle istotne, aby zrozumieć zasady inwestowania w kontrakty CFD, nie tylko w kwestiach podstaw handlu, ale także czynników wpływających na określone transakcje. Jeśli chcesz sprawdzić w praktyce swoje umiejętności Handluj kontraktami CFD nagradzanej platformie Bank Polska, kupuj lub sprzedawaj ponad 9000 instrumentów przy niskich prowizjach i wąskich spreadach. 

Warto pamiętać o tym, że kontrakty CFD to produkty finansowe, które wykorzystują tzw. dźwignię finansową. Oznacza to, że potencjalne zyski mogą się zwielokrotnić, ale też znacznie łatwiej stracić całe saldo na koncie.

Jeśli chodzi o samą specyfikę handlu, trzeba się nauczyć, że depozyt zabezpieczający, dźwignia finansowa, a także narzędzie zwane stop loss mogą się zachowywać nieoczekiwanie ze względu na wystąpienie luki cenowej na rynku. Inwestor musi sobie wówczas zadać pytanie, czy rozumie takie pojęcia jak opłaty overnight, wezwania do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego czy też wyższe spready, które znacząco wpływają na handel CFD.

Stwórz solidny plan

Plan handlowy zapewnia ścieżkę, którą inwestor może podążać w swojej handlowej podróży. Znajomość podstawowych pojęć dotyczących handlu CFD pomaga uniknąć decyzji opartych na emocjach, co z kolei może prowadzić do dużych strat. Plan inwestowania musi jednak obejmować kilka ważnych kwestii:

  • motywacja do handlu kontraktami CFD musi być wspierana przez realistyczne i jasno określone cele,
  • należy zaakceptować istniejące ryzyko utraty kapitału,
  • należy się wyspecjalizować w handlu określonymi klasami aktywów.
  • źródła finansowania transakcji oraz ilość wykorzystywanego kapitału,
  • opracowanie strategii handlowej z klarownymi zasadami wejścia i wyjścia z inwestycji,
  • umiejętność zarządzania ryzykiem,
  • regularne prowadzenie dokumentacji,

Dobry plan zapewni inwestorowi doskonałą strukturę dla codziennych decyzji handlowych. Ważne jest również, aby przetestować swoją strategię handlową i dobrze ją przećwiczyć na przykład na koncie demo. Inwestowanie w takim środowisku wolnym od ryzyka to także doskonały sposób, aby ocenić, jak sobie radzimy z emocjami podczas inwestowania. Dzięki takiej praktyce można rozwinąć umiejętności transakcyjne i znacząco usprawnić proces decyzyjny.

Artykuł sponsorowany