bonusiak.pl

biznes, finanse, dom, uroda i lifestyle

doradztwo podatkowe
Biznes

Dlaczego doradztwo podatkowe jest takie ważne?

Większość z nas wie, w jakim celu płaci się podatki, czyli przymusowe świadczenia pieniężne na rzecz państwa, wykorzystywane następnie do realizacji różnego typu zadań publicznych.

Mało kto zaś jest zorientowany we wszelkich dotyczących ich zasadach. Co więcej, przepisy podatkowe w sposób dynamiczny się zmieniają, zawierają też szereg wyjątków oraz niekiedy są po prostu niejasne dla przeciętnego podatnika. Czy znajomość tych zasad jest ważna? Oczywiście, że tak. Nie tylko pozwala to uniknąć problemów w urzędzie skarbowym, lecz zapewnia też wiele korzystnych rozwiązań, o których warto wiedzieć, by móc po prostu z nich skorzystać.

Czym jest withholding tax?

Funkcjonujący w polskim systemie pod angielską nazwą withholding tax może być też określony jako „podatek u źródła”. Czym on jest i kogo obowiązuje? To świadczenie pieniężne stanowi ryczałtową formę podatku dochodowego, którą stosuje się do płatności odsetek, dywidend czy wynagrodzenia za poszczególne usługi niematerialne, dotyczącą płatności poza Polską. Zmiany, które wprowadzono w 2019 roku odnośnie tego podatku, narzucają konieczność poboru withholding tax przy płatności wynoszącej powyżej 2 mln zł. Istnieje jednakże kilka wyjątków oraz sposobów na obniżenie stawki lub uwolnienie się od obowiązku jego płacenia.

Czy warto skorzystać z profesjonalnego doradztwa w zakresie podatków?

Jeżeli nie do końca orientujesz się w zasadach podatkowych narzuconych przez prawo lub niektóre z nich są dla Ciebie niejasne, najlepiej zgłosić się po profesjonalną pomoc. Dzięki szerokiej wiedzy ekspertów, zgodnej z obowiązującymi obecnie przepisami, uzyskasz weryfikację swoich należności podatkowych. Co więcej, dowiesz się, w przypadku których podatków możesz starać się o obniżenie stawki lub zwolnienie z ich płacenia, jakich dokumentów będziesz do tego potrzebował oraz jak je przygotować. Bez wątpienia warto skorzystać z profesjonalnego doradztwa w zakresie podatków, które pozwoli Ci zrozumieć oraz odpowiednio stosować się do zasad podatkowych.