bonusiak.pl

biznes, finanse, dom, uroda i lifestyle

edukacja w cv
Biznes

Edukacja w CV, czyli jak pisać o wykształceniu?

CV to najważniejszy dokument dla osób poszukujących zatrudnienia. Rekruterzy bardzo zwracają na niego uwagę. Można wręcz powiedzieć, że to wizytówka dla kandydatów poszukujących pracy.

Jakich informacji oczekuje rekruter?

W swoim CV należy bardzo precyzyjnie opisać wykształcenie i doświadczenie zawodowe. Rekruterzy oczekują konkretów. Jeżeli kandydat potrafi precyzyjnie zapisać pewne informacje w swoim CV, można spodziewać się tego, że będzie dobrym pracownikiem. Dlatego też warto zadbać o swoją wizytówkę już w czasie rekrutacji. Odpowiednie przygotowanie dokumentów rekrutacyjnych wiele mówi o tym, czy kandydat jest osobą rzetelną i solidną, czy potrafi precyzyjnie się wyrażać, czy też wykonuje swoje zadania bez zaangażowania i po linii najmniejszego oporu. Przygotowanie bardzo dobrych dokumentów rekrutacyjnych daje kandydatowi przewagę nad konkurencją.

Jakie trzeba mieć wykształcenie?

Wykształcenie jest oczywiście bardzo ważne dla przyszłego pracodawcy. Nie jest jednak najważniejsze. Bardziej liczy się to, jakie kandydat zrobi wrażenie na rozmowie kwalifikacyjnej. Dzisiaj pracodawcy doskonale wiedzą, że studia może skończyć praktycznie każdy, przy odrobinie wysiłku i samozaparcia. Trudniej jest jednak każdego dnia z zaangażowaniem wykonywać swoje zadania w miejscu pracy. Jeżeli pracodawca napisał, że wymogiem koniecznym jest posiadanie wyższego wykształcenia, to z pewnością tak właśnie będzie. Jeżeli jednak pracodawca w ogłoszeniu napisał, że wyższe wykształcenie jest mile widziane, to można spodziewać się, że nawet osoba ze średnim wykształceniem może zostać przyjęta na dane stanowisko.

Nie oszukuj w CV!

Dokumenty używane w trakcie rekrutacji powinny zawierać tylko prawdę. Nie wolno kłamać ani w jednym punkcie w swoim CV. Osoba przyłapana na kłamstwie z pewnością zostanie bardzo negatywnie oceniona przez przyszłego pracodawcę. Trudno potem odzyskać zaufanie, z etykietą kłamcy. Dlatego też należy pokornie podejść do przygotowywania dokumentów rekrutacyjnych. Gdzie należy ubarwiać swojego doświadczenia ani wykształcenia. Najlepiej wpisać tylko to, czego kandydat jest absolutnie pewien. Nie wolno też zawyżać swoich umiejętności, jeśli chodzi na przykład o języki obce albo znajomość programów komputerowych. Edukacja w CV to bardzo ważny punkt, dla wielu pracodawców. Najlepiej jest traktować siebie wzajemnie z szacunkiem, jak ludzi dorosłych. Kłamstwo zawsze jest źle widziane i zawsze wyjdzie na jaw, prędzej czy później. Lepiej uniknąć ośmieszenia siebie i swojej kandydatury, takie rzeczy zostaną zapamiętane.