bonusiak.pl

biznes, finanse, dom, uroda i lifestyle

najem długoterminowy
Biznes

Jak działa najem samochodów dla firm?

Długoterminowy najem samochodów jest bardzo korzystnym rozwiązaniem dla wielu przedsiębiorstw. Warto dowiedzieć się na jego temat nieco więcej, a także zapoznać się ze specyfiką jego działania.

Najem samochodów dla firm

Najem długoterminowy samochodu to jedna z form finansowania pojazdów, która polega na ich dzierżawieniu przez okres zawarty w podpisanej umowie. Najem długoterminowy może być traktowany jako outsourcing pojazdów, ponieważ wszystkie koszty związane z ich użytkowaniem spoczywają na wynajmującym. Dlatego podczas najmu kierowcy nie muszą się martwić ponoszeniem opłat eksploatacyjnych, jednak mogą dysponować pojazdem według własnego uznania.

Jak działa najem długoterminowy?

Podczas długoterminowego najmu pojazdu jego użytkownik opłaca koszty jego użytkowania. Nie jest w żaden sposób spłacana cała wartość pojazdu, dlatego po zakończeniu umowy użytkownik nie staje się jego właścicielem. Najem długoterminowy samochodu może być zawarty na różny okres. Najczęściej czas ten wynosi od 24 miesięcy aż do 4 lat i jest zależny od potrzeb oraz indywidualnych preferencji użytkownika pojazdu.

Kto może skorzystać?

Z długoterminowego wynajmu pojazdów mogą korzystać różne grupy użytkowników. Wśród nich można wymienić zarówno klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstwa o różnej wielkości i różnym profilu działalności. Najem długoterminowy umożliwia korzystanie z pojazdów bez konieczności wnoszenia wysokich wkładów własnych, co może stanowić przeszkodę dla wielu użytkowników. Ten sposób finansowania pojazdu przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, którym nie zależy na posiadaniu własności pojazdu.

Cechy wynajmu długoterminowego

W obecnych czasach wynajem długoterminowy pojazdów oferowany jest przez wiele podmiotów. Wśród nich można wskazać między innymi VW FS, który udostępnia finansowanie na bardzo korzystnych warunkach. Główną cechą długoterminowego wynajmu samochodów jest możliwość korzystania z pojazdów bez ponoszenia kosztów ich eksploatacji. Podczas podpisywania umowy określane są wszystkie warunki korzystania z danego pojazdu, czyli na przykład limity kilometrów oraz inne istotne aspekty.

Zalety najmu długoterminowego

Długoterminowy najem pojazdów oferowany przez VW FS ma szereg korzystnych aspektów. Wśród nich można wskazać przede wszystkim brak konieczności ponoszenia wysokich opłat wstępnych, a także kosztów związanych z eksploatacją pojazdu. Zmniejszone jest ryzyko związane z utratą wartości pojazdu. Natomiast comiesięczne należności mogą stanowić dla wynajmującego koszty uzyskania przychodu.