bonusiak.pl

biznes, finanse, dom, uroda i lifestyle

Jak zacząć sprzedawać w dropshippingu
Biznes

Jak zacząć sprzedawać w dropshippingu? Porady dla początkujących.

Pragnący rozpocząć sprzedaż w sieci powinni mieć świadomość, że będą zobowiązani do podjęcia wielu decyzji, które będą mieć duży wpływ na rozwój e-sklepu lub kanału sprzedaży, którym zarządzają.

Konieczne jest też znalezienie odpowiedzi na pytanie: jak zacząć sprzedawać w dropshippingu i podjęcie decyzji, czy z niego skorzystać.

Integracja hurtownia+sklep: oszczędności i wzrost popularności

Dropshipping to model sprzedaży polegający na umowie e-sklepu z innym podmiotem. Przedmiotem kontraktu jest wysyłka asortymentu oferowanego na przykład przez hurtownię. Dzięki skorzystaniu z takiej opcji notowana jest oszczędność powierzchni. Dropshipping może zapewnić sukces: nie jest on obarczony ryzykiem utraty środków pieniężnych, (zysk ściśle wiąże się z ostateczną ceną artykułu, w której zawarta jest także marża ustalona przez e-sklep).

Sprzedaż w dropshippingu to konieczność wykonania następujących czynności:

  • wybór produktów, które będą sprzedawane (przeprowadzenie analizy rynku, sprawdzenie ich popularności oraz opinii),
  • selekcja związana z e-sklepami oraz platformami e-commerce, czyli miejscami, w których będzie możliwość przeprowadzenia zakupów (wybór powinien obejmować takie, które są proste w obsłudze, można przeprowadzić synchronizację z ErpBox),
  • podjęcia decyzji o skorzystaniu z programu zapewniającego pomoc w e-sprzedaży i zarządzaniu, wspierającego także tych, którzy działają na zasadzie dropshippingu,
  • prowadzenia działań marketingowych i reklamowych zwiększających świadomość o istnieniu e-sklepu,
  • podjęcie współpracy z jednostką (hurtownią), która przedstawi propozycję współpracy na warunkach satysfakcjonujących obie strony.

Obsługa transakcji i przetwarzanie danych to zajęcie odpowiedzialne, dlatego powinny zajmować się tym osoby, które mają predyspozycję do tego i wiedzę, która pozwoli na odpowiednie działania.

21 dni, które mogą zmienić wszystko

Odpowiadając na pytanie jak zacząć sprzedawać w dropshippingu należy także wspomnieć, że taki model sprzedaży powinno zintegrować z platformą ułatwiającą zarządzanie. Przykładem jest ErpBox. Na początku warto przeprowadzić proces sprawdzania możliwości synchronizacyjnych, w czym pomocny jest bezpłatny okres testowy – 21 dni prowadzących do zmian na lepsze. Po więcej informacji sięgnij tutaj – https://www.erpbox.pl/jak-zaczac-sprzedawac-w-dropshippingu-skuteczne-rozwiazania-dla-e-sklepow/ i bądź o krok przed konkurencją.