bonusiak.pl

biznes, finanse, dom, uroda i lifestyle

Lifestyle Uroda

Myślisz o zabiegu medycyny estetycznej? Dowiedz się więcej o botoksie!

Zabiegi medycyny estetycznej są obecnie na porządku dziennym. Każda kobieta czy mężczyzna może zdecydować się na różne sposoby upiększenia swojej twarzy, a także innych części ciała! Wciąż najpopularniejszym zabiegiem pozostaje powiększanie ust. Ostatnio wiele osób decyduje się także na ostrzykiwanie innych partii twarzy, aby ją wymodelować i ukryć oznaki starzenia. Jeśli wciąż zastanawiasz się, czy zdecydować się na taki zabieg, to koniecznie przeczytaj nasz artykuł! Oto wszystko, co musisz wiedzieć o botoksie!

Czym jest botoks i jak działa?

Botoks to tak naprawdę toksyna botulinowa. Biorąc pod uwagę jak brzmi jego pełna nazwa, to nic dziwnego, że używany jest skrót! Jednak “toksyna” wcale nie oznacza, że botoks będzie dla nas szkodliwy. Mimo wszystko należy on do grupy neurotoksyn, które wytwarzane są przez pewne bakterie. Mowa tu o laseczkach jadu kiełbasianego. Najbardziej ciekawą kwestią w całym botoksie jest właśnie to, że należy on do silnie toksycznych substancji. Mimo to małych ilościach ma zupełnie inne działanie! Ogólnie botoks jest wykorzystywany w medycynie estetycznej, ale nie tylko. Stosuje się go także m.in. do leczenia migreny.

Jakie zabiegi medycyny estetycznej wykonuje się z botoksem?

Zabiegi medycyny estetycznej tyczące się naszych twarzy zazwyczaj wykonuje się z użyciem botoksu. Najczęściej jest to wypełnianie zmarszczek. Można wykonać taki zabieg praktycznie wszędzie! Pacjenci i pacjentki najczęściej decydują się na wygładzenie lwiej zmarszczki, tych na czole, wokół oczu, a także na szyi czy dekolcie. Powiększanie ust także można przeprowadzić z użyciem botoksu, jednak zwykle używa się do tego kwasu hialuronowego. Warto też pamiętać, że takie zabiegi to nie wszystko! Trzeba mieć na uwadze odpowiednią pielęgnację, aby zachować młody wygląd na dłużej. Więcej na stronie www.leafy.pl.

Medycyna estetyczna to nie wstyd!

Przez wiele lat osoby, które poddawały się zabiegom medycyny estetycznej były bardzo negatywnie oceniane. Na szczęście obecnie mocno się to zmienia! Ludzie zaczynają rozumieć, że przecież każdy decyduje o swoim ciele i może robić co chce. Jeśli mamy kompleksy, których możemy się pozbyć, to czemu tego nie zrobić? Wszystko jest dla ludzi! Ważne jest tylko to, aby pamiętać o umiarze i słuchać lekarza specjalisty. Koniecznie znajdź polecaną klinikę, w której będziesz wykonywać zabiegi! Wtedy będziesz mieć gwarancję, że na pewno wszystko przebiegnie tak, jak powinno.