bonusiak.pl

biznes, finanse, dom, uroda i lifestyle

styl glamour salon
Dom

Styl glamour salon – czym kierować się podczas aranżacji wnętrza?

Jeśli ktoś lubi otaczać się luksusem, ceni sobie elegancję, to idealnym rozwiązaniem będzie zaaranżowanie salonu w stylu glamour. Należy postawić przede wszystkim na różnorodność form, stonowaną kolorystykę, stylowe dodatki, elementy błyszczące i odbijające światło. W przypadku stylu glamour można śmiało inspirować się hollywoodzkimi gwiazdami. Mile widziane będą miękkie i futrzane dywany, dekoracje ścienne w dużych ramach, majestatyczne fotele. Warto od razu podkreślić, że styl glamour to bogactwo, ale nie przepych. Nie należy przesadzać z ilością elementów wyposażenia, bo uzyska się efekt odwrotny od zamierzonego.

Styl glamour salon – jak stworzyć eleganckie i przytulne wnętrze?

Styl glamour to połączenie nowoczesności i elegancji. Jest to idealna opcja dla osób, które chcą stworzyć oryginalną aranżację wnętrza, zachwycającą wysokimi walorami estetycznymi. Wprowadzenie nutki luksusu powinno być jednak zabiegiem przeprowadzonym w umiejętny sposób, aby nie uzyskać efektu kiczowatość. W stylu glamour charakterystyczne jest postawienie na kontrastowość i eklektyzm. Można śmiało wzorować się innymi epokami, szczególnie barokiem. Wspaniale sprawdza się połączenie nowoczesnych form z ornamentami. Styl glamour to przede wszystkim czerń i złoto, srebro również będzie dobrym wyborem. Sięga się również po fiolety, odcienie burgundowe i bordowe. Wszystkie kojarzą się z elegancją. Oczywiście ciemna kolorystyka musi zostać skontrastowana z jasnymi kolorami, neutralnymi beżami szarościami. Klasyką jest połączenie bieli z czernią. Do salonu w stylu glamour warto postawić na bogato zdobione meble, najlepiej z litego drewna, z monumentalnymi nogami, lakierowane na wysoki połysk. Do drewna idealnie pasuje szkło, którego nie może zabraknąć w wystroju glamour. Najlepiej sprawdzają się meble wypoczynkowe obite miękką tkaniną, pikowane.

O czym warto pamiętać podczas aranżowania pokoju dziennego w stylu glamour?

Elementy wyposażenia wykonane z wysokiej jakości drewna warto połączyć z marmurem, szkłem i złotem. W stylu glamour dominują luksusowe tkaniny w postaci aksamitu i jedwabiu. W salonie mile widziane będą ciężkie zasłony na karniszach, zestawione z subtelnymi firankami. Na podłodze warto położyć elegancki dywan z długim włosiem. Przytulności dodadzą miękkie poduszki na sofie i fotelu. Podczas wybierania dodatków do salonu urządzonego w stylu glamour zaleca się stawiać przede wszystkim na motywy kwiatowe, printy zwierzęce. Wspaniale sprawdzi się nutka egzotyki, przykładowo w formie tapety czy obrazu. Zadbać należy również o efektowne oświetlenie, przede wszystkim o kryształowy żyrandol. Nie może zabraknąć również luster w bogato zdobionych ramach, najlepiej w kolorze złotym lub srebrnym. Bardzo ważne jest to, aby wszystko lśniło, odbijało światło, a lustra nadają się do tego idealnie. Ma to szczególne znaczenie przy ograniczonym metrażu W jego przypadku najlepiej sprawdzą się jasne kolory, bo rozświetlenie pomieszczenia przyczynia się do jego optycznego powiększenia.