bonusiak.pl

biznes, finanse, dom, uroda i lifestyle

tanie domy całoroczne
Dom

Tanie domy całoroczne – Czy to możliwe?

Jeszcze do niedawna tanie domy całoroczne wydawały się rozwiązaniem niemożliwym do osiągnięcia. Obecnie dzięki rozwojowi technologii drewnianej możliwe jest wybudowanie całorocznego domu przy bardzo ograniczonym budżecie.

Tanie domy całoroczne z drewna

Większość osób drewniane domy kojarzy wyłącznie z budownictwem letniskowym. Tymczasem inwestorzy coraz częściej korzystając z drewna budują domy całoroczne. Są one nie tylko zgodne z naturą, ale także bardzo energooszczędne. Wbrew pozorom, możliwe jest przy nich uzyskanie bardzo dobrych cieplnych parametrów. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że budując tradycyjny, murowany dom, trzeba posiadać o wiele większe możliwości finansowe. Podczas gdy uzyskanie tych samych parametrów przy domu drewnianym jest nie tylko szybsze, ale także wymaga mniejszych nakładów pracy i środków.

Jak wygląda budowa domu drewnianego?

Podczas gdy budowa domu murowanego potrafi przeciągać się w nieskończoność, to korzystając z drewnianych elementów można uzyskać w trzy miesiące gotowy do zamieszkania dom. Dlatego też jest to doskonałe rozwiązanie dla tych wszystkich osób, które chcą jak najszybciej wprowadzić się na swoje.

Niezależnie od tego, czy dom drewniany stawia się korzystając z prefabrykowanych elementów, czy też z bali, budowa jest o wiele szybsza i prostsza. Prace budowlane mogą być też wykonywane bez względu na porę roku, ponieważ technologia drewniana obejmuje bardzo niewielka ilość prac mokrych. Dlatego też można zminimalizować ryzyko przestojów powodowanych przez warunki atmosferyczne.

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że budowa domu z drewna wymaga dużej dyscypliny, a także dbałości o wykończenie i detale. Inwestor powinien posiadać płynność finansową, ponieważ przestoje przy budowie domów drewnianych są niewskazane.

Aby uzyskać nowoczesny efekt, na etapie budowy można połączyć drewno ze szkłem, stalą czy też kamieniem. Z racji tego, że tanie domy całoroczne z drewna posiadają nieco ludowy klimat, często wykańcza się je przy pomocy stylizowanych wykończeń i ozdobników.

Jak wygląda zabezpieczenie domu drewnianego przed pożarem?

Wydawać by się mogło, że tanie domy całoroczne wykonane z drewna są o wiele bardziej narażone na niszczycielskie działanie ognia. Tymczasem odpowiednio wykonany dom z drewna spełnia wszystkie warunki ochrony przeciwpożarowej. Przede wszystkim bardzo ważne jest, by w tego typu domu wybudować murowane kominy, a także murowaną kotłownię, niezależnie od tego w jaki sposób będzie ogrzewany. Jeśli dom ma być ogrzewany kominkiem, to należy zastosować obudowane wkłady kominowe, sama obudowa może być wykonana z płyt kamiennych czy też klinkierowych, które będą dodawały estetyki wnętrzu.

Podsumowując, tanie domy całoroczne z drewna to rozwiązanie coraz bardziej popularne na polskim rynku. Są nie tylko innowacyjne i energooszczędne, ale także tanie i praktyczne. To, co skłania ku nim większość inwestorów, to krótki czas realizacji, pozwalający szybko zamieszkać w nowym, wymarzonym domu.