bonusiak.pl

Bonusiak – biznes, finanse, dom, uroda i lifestyle

jak założyć swój biznes
Biznes

Jak założyć swój biznes?

Założenie własnej działalności gospodarczej to dopiero początek. Później zaczynają się schody. Trzeba przecież znaleźć klientów na wybrane towary bądź usługi.

Jak znaleźć księgową?

Każda osoba, która marzy o swoim własnym biznesie, powinna być świadoma konsekwencji porzucenia etatu. Od tej pory nic nie będzie już proste i przewidywalne. Własny biznes to wielki powód do dumy, ale też zapowiedź mnóstwa problemów, wątpliwości i zapewne popełnienie wielu błędów. Nie ma chyba przedsiębiorcy, który nie żałuje pewnych swoich decyzji. Zazwyczaj każdy uczy się na własnych błędach. Oby nie miały one bardzo poważnych konsekwencji. Na pewno warto poszukać dobrej księgowej i spotkać się z doradcą podatkowym. Są to osoby wykształcone i doświadczone w prowadzeniu księgowości firm. Pomoże to uniknąć naprawdę wielu poważnych błędów. Można podać mnóstwo przykładów osób, które straciły wszystko właśnie poprzez złe decyzje finansowe i podatkowe. Można było w prosty sposób tego uniknąć zatrudniając kompetentnego księgowego.

Kto zajmie się marketingiem?

Każdy produkt lub usługę zawsze trzeba wypromować, aby znaleźli się nabywcy na jej lub jego zakup. Trudność w marketingu sprawia wiele kwestii. Przede wszystkim trzeba dotrzeć do potencjalnego klienta, ale żeby do niego dotrzeć należy najpierw go po prostu znaleźć. Warto więc zorientować się, gdzie potencjalni klienci przebywają, czy są to portale społecznościowe czy też na przykład gazety tematyczne. Jak założyć swój biznes i zająć się na dobre marketingiem, aby ludzie kupili daną rzecz? Trzeba nieco zaryzykować i postawić wszystko na jedną kartę. Niektórzy ludzie niepotrzebnie odwlekają spełnienie marzenia o własnej działalności gospodarczej. Oczywiście warto na spokojnie wszystko przemyśleć, warto zrobić porządny biznesplan i zorientować się, czy w ogóle taka usługa albo produkt jest potrzebny na danym rynku. Jeśli tak, trzeba działać i to szybko, ponieważ konkurencja nie śpi.

Samodzielnie czy z zespołem?

Zazwyczaj początkujący przedsiębiorcy działają samodzielnie, ponieważ nie mają jeszcze tyle pracy, ani tyle pieniędzy, żeby zatrudnić drugą osobę. Jednak w miarę rozwoju firmy sytuacja się zmienia, pracy jest coraz więcej i pojawia się potrzeba zatrudnienia pierwszej osoby. Grupa tym różni się od zespołu, że zespół jest świadomy tego, jaki jest cel i misja firmy i do czego się dąży. Zawsze warto dbać o to, aby ludzie w zespole mieli motywację do działania. Trzeba znaleźć to, co ich motywuje, czasem są pieniądze, ale bywają też pożądane składniki pozapłacowe.