bonusiak.pl

biznes, finanse, dom, uroda i lifestyle

Identyfikacja numeru telefonu
Lifestyle

Identyfikacja numeru telefonu – jak sprawdzić, kto dzwonił?

Często zdarza się, że z różnych przyczyn nie możemy odebrać telefonu. Kiedy okazuje się, że próbował skontaktować się z nami niezidentyfikowany numer, zastanawiamy się, czy powinniśmy oddzwonić. Jak dowiedzieć się, kto próbuje się z nami połączyć i czy warto odebrać telefon?

Jak sprawdzić, kto dzwonił?

Istnieje kilka sposobów na to, by sprawdzić, kto próbował się z nami połączyć z nieznanego numeru.

Strony internetowe z bazą numerów telefonów

Jednym z nich jest sprawdzenie danego numeru w jednym z polskich serwisów oferujących takie usługi. Po wpisaniu na stronie internetowej konkretnego numeru telefonu, na ekranie pojawiają się informacje od innych użytkowników, którzy oznaczają numery, na przykład pochodzące od telemarketerów, firm windykacyjnych, banków czy automatów określanych spamem. Rozwiązanie to ma jednak pewne wady.

Po pierwsze, kiedy dzwoni do nas telefon, nie zawsze mamy możliwość szybkiego sprawdzenia w Internecie, czy dany numer jest bezpieczny i czy warto go odebrać. Potrzebujemy kilku sekund na to, by przepisać lub skopiować numer i sprawdzić go w wyszukiwarce. W tym czasie osoba dzwoniąca może już zakończyć połączenie. Ponadto, tego typu bazy opierają się głównie na numerach dodawanych przez użytkowników oraz ich ocenach w komentarzach. Niejednokrotnie mogą pojawiać się w nich sprzeczne informacje.

Aplikacje na telefon weryfikujące numery telefonów

Oprócz tego, dobrym rozwiązaniem mogą okazać się także dedykowane aplikacje na telefon, takie jak na przykład Truecaller. Na bieżąco wyświetlają one na ekranie telefonu informacje o numerze, z którego ktoś próbuje się do nas dodzwonić. Aplikacja bez większych problemów jest w stanie rozpoznać numery sklepów, kurierów, restauracji czy telemarketerów, co od razu umożliwia nam podjęcie decyzji o odebraniu lub odrzuceniu połączenia.

Dlaczego warto sprawdzać, kto dzwonił?

Po pierwsze, wiedząc, kto do nas dzwoni, szybko możemy zdecydować czy odebrać telefon. Czasami może się okazać, że to telemarketer chcący zaprosić nas na pokaz garnków czy pościeli, który dzwoni do nas akurat w trakcie ważnego spotkania w pracy lub podczas jazdy autem.

Po drugie, znacznie zwiększamy swoje bezpieczeństwo. Właściciele telefonów na abonament  lub na kartę, mogą być narażeni na połączenia od oszustów, którzy podszywają się pod znane numery telefonów. Po odebraniu połączenia rozmowa może być przekierowana na drogie numery premium, co w konsekwencji może skończyć się bardzo wysokim rachunkiem za usługi telefoniczne.

Ponadto, identyfikacja nieznanego numeru może być także wygodnym rozwiązaniem. Wiedząc, że z danego numeru dzwoni do nas uciążliwy automat, podejrzany za spam, w prosty sposób możemy zablokować numer, co pozwoli na automatyczne odłączanie połączenia. Taką opcję mają na przykład telefony na abonament.

Telefony na abonament w ofercie INEA

Jeśli szukasz najlepszej oferty telefonów na abonament, koniecznie możemy zapoznać się z ofertą telefonii komórkowej od firmy INEA, oferującej nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y, a także szeroki pakiet Internetu dla wszystkich użytkowników. Poza tym masz dostęp do zasięgu innych sieci, który obejmuje cały kraj. To prosta oferta mobilna wspierana przez Play, dzięki której możesz przenieść swój dotychczasowy numer oraz korzystać z niego w krajach UE niemal tak samo, jak w Polsce.