bonusiak.pl

Bonusiak – biznes, finanse, dom, uroda i lifestyle

Lifestyle Uroda

Jakie zapachy tworzą perfumy? Poznaj to, co kryją w sobie!

Świat perfum jest niezwykły. Wciąż odkrywamy nowe połączenia, które pobudzają zmysły i potrafią wpłynąć na nasze receptory w nieznany dotąd sposób. Pamięć węchowa to także niezwykłe zjawisko. Każdy z nas z pewnością choć raz tego doświadczył. Gdy nagle wyczuwamy pewną woń, która od razu pobudza w wyobraźni obrazy i wspomnienia związane właśnie z tym zapachem. Wybór odpowiednich perfum możemy pozwolić, że będziemy mieć z nimi piękne wspomnienia, które będą ożywać. Jednak najpierw sprawdźmy, co tak naprawdę kryją one w swoich kompozycjach.

Jakie nuty zawierają perfumy? Czyli o głowie, sercu i bazie…

W perfumach znajdziemy trzy rodzaje zapachów. Różnią się one intensywnością, trwałością i samym typem woni. Najbardziej intensywna, ale i krótkotrwała jest głowa. To zapach, który wyczuwamy na samym początku. Głowa ma wyróżnić dane perfumy i nadać im unikatowość. Następne jest serce, które pojawia się dopiero po upływie kilkudziesięciu minut. Jest ono dość stonowane, ale trwałe. Ta warstwa perfum nie rzuca się nam w nozdrza, jednak jest obecna i sprawia, że dwie pozostałe nuty płynnie się ze sobą łączą. Tak więc została nam baza, czyli coś, co jest najbardziej trwałe i najintensywniejsze. Jest ona praktycznie cały czas wyczuwalna na naszej skórze.

Jakie perfumy na lato, a jakie na zimę?

Jeśli chodzi o perfumy damskie na lato, to powinny być one lekkie i orzeźwiające. Powinniśmy postawić na owocowe zapachy. Ta woń znajduje się w głowie perfum. Także w sercu możemy znaleźć owocowe tony, a także kwiatowe. Oba nadają się na letnie, upalne dni. Baza zwykle jest ciężka, ale do takich perfum można użyć tych mniej orientalnych nut. Te mocniejsze z kolei będą idealne na zimę. To wtedy właśnie potrzeba cięższych, cieplejszych perfum. Połączenie świeżych nut z głowy, z lekko mocniejszym sercem dopełni charakterna baza. Piżmo lub orientalne klimaty będą tutaj najlepsze!

Wiedza o perfumach – najważniejsze podstawy

To już wszystko, co warto wiedzieć o podstawach perfum. Z tą wiedzą mamy już niemałe pojęcie o doborze perfum do nas samych. Koniecznie sprawdź, jakie perfumy damskie pasują do Ciebie. Nie testuj ich jednak przez moment, poprzez nałożenie ich na nadgarstek i od razu zakup. Najlepiej wziąć z perfumerii próbkę i testować zapach przez kilka dni. Wtedy zobaczysz, jak zachowuje się na Tobie i czy rzeczywiście Ci odpowiada! Będziesz pewna, że to właśnie te perfumy damskie chcesz kupić dla siebie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *