bonusiak.pl

biznes, finanse, dom, uroda i lifestyle

Lifestyle Uroda

Jakie zapachy tworzą perfumy? Poznaj to, co kryją w sobie!

Świat perfum jest niezwykły. Wciąż odkrywamy nowe połączenia, które pobudzają zmysły i potrafią wpłynąć na nasze receptory w nieznany dotąd sposób. Pamięć węchowa to także niezwykłe zjawisko. Każdy z nas z pewnością choć raz tego doświadczył. Gdy nagle wyczuwamy pewną woń, która od razu pobudza w wyobraźni obrazy i wspomnienia związane właśnie z tym zapachem. Wybór odpowiednich perfum możemy pozwolić, że będziemy mieć z nimi piękne wspomnienia, które będą ożywać. Jednak najpierw sprawdźmy, co tak naprawdę kryją one w swoich kompozycjach.

Jakie nuty zawierają perfumy? Czyli o głowie, sercu i bazie…

W perfumach znajdziemy trzy rodzaje zapachów. Różnią się one intensywnością, trwałością i samym typem woni. Najbardziej intensywna, ale i krótkotrwała jest głowa. To zapach, który wyczuwamy na samym początku. Głowa ma wyróżnić dane perfumy i nadać im unikatowość. Następne jest serce, które pojawia się dopiero po upływie kilkudziesięciu minut. Jest ono dość stonowane, ale trwałe. Ta warstwa perfum nie rzuca się nam w nozdrza, jednak jest obecna i sprawia, że dwie pozostałe nuty płynnie się ze sobą łączą. Tak więc została nam baza, czyli coś, co jest najbardziej trwałe i najintensywniejsze. Jest ona praktycznie cały czas wyczuwalna na naszej skórze.

Jakie perfumy na lato, a jakie na zimę?

Jeśli chodzi o perfumy damskie na lato, to powinny być one lekkie i orzeźwiające. Powinniśmy postawić na owocowe zapachy. Ta woń znajduje się w głowie perfum. Także w sercu możemy znaleźć owocowe tony, a także kwiatowe. Oba nadają się na letnie, upalne dni. Baza zwykle jest ciężka, ale do takich perfum można użyć tych mniej orientalnych nut. Te mocniejsze z kolei będą idealne na zimę. To wtedy właśnie potrzeba cięższych, cieplejszych perfum. Połączenie świeżych nut z głowy, z lekko mocniejszym sercem dopełni charakterna baza. Piżmo lub orientalne klimaty będą tutaj najlepsze!

Wiedza o perfumach – najważniejsze podstawy

To już wszystko, co warto wiedzieć o podstawach perfum. Z tą wiedzą mamy już niemałe pojęcie o doborze perfum do nas samych. Koniecznie sprawdź, jakie perfumy damskie pasują do Ciebie. Nie testuj ich jednak przez moment, poprzez nałożenie ich na nadgarstek i od razu zakup. Najlepiej wziąć z perfumerii próbkę i testować zapach przez kilka dni. Wtedy zobaczysz, jak zachowuje się na Tobie i czy rzeczywiście Ci odpowiada! Będziesz pewna, że to właśnie te perfumy damskie chcesz kupić dla siebie!