bonusiak.pl

Bonusiak – biznes, finanse, dom, uroda i lifestyle

Obrączki ślubne
Lifestyle

Obrączki ślubne – propozycje dla nowożeńców

Przygotowania do ślubu to wyjątkowy czas. Państwo młodzi wybierają wówczas salę i sposób, w jaki odbędzie się ceremonia, a także kupują komplet obrączek, które staną się symbolem ich zawartego w obliczu prawa związku. Obrączki ślubne to niezwykle ważna sprawa i nie warto zostawiać ich wyboru na ostatnią chwilę. Podpowiadamy, co wziąć pod uwagę przy ich zakupie i jakie nowości pojawiły się na rynku ślubnych wyrobów jubilerskich.

Co nowego w ofercie obrączek ślubnych?

Obrączki ślubne najczęściej i najchętniej od lat kupowane to te wykonane ze złota. Złoto kojarzone jest ze szlachetnością, trwałością i solidnością, jest także symbolem wierności i romantycznych uczuć. Nie dziwi zatem fakt, że wiele par decyduje się na obrączki ślubne wykonane z tego właśnie kruszcu. Warto jednak wziąć pod uwagę nowości, czyli na przykład obrączki ślubne wykonane ze złota w dwóch różnych kolorach. Połączenie złota w dwóch różnych odcieniach wygląda bardzo ładnie i oryginalnie, jest też symbolicznym przedstawieniem trwałego połączenia dwóch osób poprzez związek małżeński. Takie obrączki ślubne z pewnością będą przyciągać wzrok i wyglądać niebanalnie.

Dla zwolenników nowości i nowoczesnych rozwiązań w sztuce jubilerskiej warte polecenia są też obrączki ślubne zrobione z tytanu. Tytan to niezwykle twardy i trwały metal, odporny na wszelkie uszkodzenia i niekorzystne czynniki, takie jak np. słona woda morska. Wybierając obrączki ślubne z tytanu, mamy pewność, że posłużą przez długie lata, nie zmieniając koloru i nie ulegając najmniejszym odkształceniom.

Dostępne są też inne oryginalne propozycje obrączek ślubnych, w tym obrączki inkrustowane szlachetnymi kamieniami. Możliwe jest też wygrawerowanie na obrączkach daty ślubu czy imion młodej pary. Nowożeńcy z pewnością wybiorą z szerokiej oferty coś dla siebie, odpowiednio do gustu i oczekiwań.

Jak dopasować obrączki ślubne?

Obrączki ślubne powinny być idealnie dopasowane do palców każdego z małżonków. Zbyt ciasna obrączka będzie powodować ucisk i sprawiać dyskomfort. Zbyt duża zaś może zsunąć się z palca i zagubić. Pamiętajmy też, że luźna obrączka łatwo zsunie się z palca na przykład podczas mycia rąk. Wybierając komplet obrączek ślubnych, najlepiej jest je przymierzyć. Jeśli nie jest możliwe zakupienie obrączek wspólnie i przymiarka w salonie jubilerskim (np. państwo młodzi zamawiają je przez internet), warto znać obwód palca każdego z małżonków. To pomoże właściwie dobrać rozmiar obrączek. Warto wiedzieć, że obrączki wykonane ze złota można dość łatwo zmniejszyć (trudniej jest je natomiast powiększyć). Zadanie to będzie bardziej skomplikowane w przypadku obrączek wykonanych z dwóch różnych kolorów złota. Natomiast wielkość obrączek tytanowych, ze względu na twardość tego metalu, bardzo trudno jest skorygować. Dlatego zaleca się dokładne ich dopasowanie, a najlepiej przymierzenie przed zakupem. Pamiętajmy też, że palce mogą zmniejszać lub zwiększać swój obwód zależnie od temperatury otoczenia. Obrączki powinno się mierzyć w temperaturze pokojowej.